2200 absolwentów kolejnego roku Edukacji Ekologicznej Wodociągów Krakowskich

Kolejna edycja edukacji ekologicznej Wodociągów Krakowskich już za nami.
 
Wodociągi Krakowskie jako przedsiębiorstwo społecznie odpowiedzialne od lat prowadzi działania, które mają na celu kształtowanie postaw proekologicznych wśród najmłodszych.
W tym roku padła rekordowa liczba: 2200 uczestników naszych programów edukacyjnych! Z oferty „Akademii Kropelki” skorzystało prawie 1000 uczniów krakowskich i podkrakowskich szkół podstawowych, a interaktywnym przedstawieniu dla przedszkolaków, „Wędrówki Kropelki” wzięło udział aż 1200 dzieci.


Akademia Kropelki
 
„Akademia Kropelki” to warsztaty dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Program wystartował w 2009 roku i do dziś ma już 7500 absolwentów. Dzieci po odbyciu warsztatów, posiadają wiedzę w zakresie obiegu wody w przyrodzie, głównych zanieczyszczeń i zagrożeń dla źródeł wody oraz tego, jak należy im zapobiegać.
 
Wędrówki Kropelki
 
„Wędrówki Kropelki” to najnowszy projekt. Przedstawienie dedykowane jest dzieciom w wieku przedszkolnym.  Pod przewodnictwem Dziadka Tadka oraz wnuczka Olka, dzieci poruszają po złożonym wodociągowym świecie, poznając skomplikowany proces uzdatniania wody. Przy dźwiękach muzyki i słowach piosenek, przedszkolaki przebrane za kropelki wody, jako rwąca rzeczka „przepływają” przez imitację plątaniny rur. Forma zabawy, wierszyki i piosenki, specjalnie zaprojektowana scenografia, pozwalają maluchom przyswoić ważne informacje z zakresu ochrony środowiska oraz jak racjonalne korzystać z wody i dbać o jej naturalne zasoby.
 
Dziękujemy nauczycielom za obdarzenie nas zaufaniem, a wszystkim uczestnikom warsztatów i teatrzyku za aktywny udział.
Życzymy udanych wakacji, miłego wypoczynku, dużo słońca i …. czystej wody :)
 
Chętnych do wzięcia udziału, w przyszłym roku szkolnym 2016/17 w „Akademii Kropelki”, i „Wędrówkach Kropelki” zapraszamy do rejestracji, która rozpocznie się 5 września 2016r. przez strony internetowe:
Akademia Kropelki - www.akademiakropelki.krakow.pl
Wędrówki Kropelki - www.wedrowkikropelki.pl
 
Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!
 

Dodano w dniu 23/06/2016