Rusza II edycja warsztatów „TO SIĘ W ŚCIEKU NIE MIEŚCI!”

Już  w poniedziałek, 19 marca o godz. 8:00 ruszą zapisy na zajęcia „To się w Ścieku nie mieści!” prowadzone na ścieżce edukacyjnej na terenie Zakładu Oczyszczania Ścieków Płaszów. Program kierowany jest do grup zorganizowanych, młodzieży szkolnej w wieku 12 – 16 lat.
 
W pierwszej edycji, w okresie  od września do listopada  w programie wzięło udział 260 uczniów. „To się w ścieku nie mieści!”  to bezpłatne zajęcia, odbywające się raz w tygodniu na terenie największej  małopolskiej oczyszczalni ścieków. 

Edukacyjny spacer ma charakter gry. Uczestnicy pracują w kilkuosobowych zespołach, które rywalizują między sobą, rozwiązując kolejne zadania na stanowiskach edukacyjnych rozmieszczonych zgodnie z ciągiem technologicznym oczyszczania ścieków.

Młodzież musi zmierzyć się z przetykaniem rur, układaniem puzzli, prowadzeniem fizyko-chemicznych doświadczeń, rozpoznawaniem mikroorganizmów, a także produkcją biogazu przy użyciu dedykowanej aplikacji. Wszystkie zadania budzą wiele emocji, skłaniają do przemyśleń i zadawania pytań.

Dla lepszego zrozumienia procesów zachodzących w oczyszczalni, w pobliżu miejsc kluczowych dla procesu zainstalowano tablice edukacyjne, powstała także makieta łazienki i kolorowy mural na ścianie jednego z reaktorów.

Założeniem warsztatów jest nie tylko zapoznanie uczestników ze skomplikowanym procesem oczyszczania ścieków. Program „TO SIĘ W ŚCIEKU NIE MIEŚCI!” jako element kampanii informacyjnej o tej samej nazwie, ma znacznie szerszy wydźwięk. Jego celem jest uświadomienie młodym ludziom, że wpływ na stan środowiska naturalnego ma każdy z nas.


Rezerwacji terminów będzie można dokonać od 19 marca od godziny 8:00 w zakładce Rezerwacja 

 


ZAPRASZAMY!
 

Dodano w dniu 15/03/2018