Wybrzmiał ostatni dzwonek…

W murach centrum Edukacji Ekologicznej w Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany ucichł gwar, śmiech dzieci, dociekliwe pytania, a wszystkie tegoroczne dyplomy zostały już rozdane. Kolejny owocny rok edukacji najmłodszych krakowian już za nami!
 
2080 - to liczba tegorocznych absolwentów „Akademii Kropelki”! Dzięki naszym warsztatom edukacji ekologicznej mamy kolejną rzeszę  świadomych, młodych obywateli Krakowa.  Zdają sobie sprawę  z tego  jak dbać o środowisko naturalne, posiadają wiedzę w zakresie obiegu wody w przyrodzie, głównych zanieczyszczeń i zagrożeń dla źródeł wody oraz wiedzą jak należy im zapobiegać.
 
Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. W sposób ciekawy, przystępny i niekonwencjonalny uczą przez zabawę. 1,5 godziny spędzone w „Akademii Kropelki” to cenny czas, podczas którego zostaje przekazana wartościowa wiedza.
 
Ogromne zainteresowanie tym projektem ekologicznym skłoniło naszą Spółkę  do przystąpienia  w roku szkolnym  2016/2017 do programu „Akademia Młodego Krakowianina” organizowanego przez Urząd Miasta Krakowa. W ramach tej inicjatywy uruchomione zostały dodatkowe warsztaty, które umożliwiły udział w zajęciach jeszcze większej liczbie uczniów szkół podstawowych. Program będzie również kontynuowany w kolejnym roku szkolnym.   
 
„Wędrówki Kropelki” to jak na razie najmłodszy z naszych projektów. Interaktywne przedstawienie miało swoją premierę we wrześniu 2015 roku, a dziś liczy już 1400 absolwentów. Dedykowane jest dzieciom w wieku przedszkolnym.  Pod przewodnictwem Dziadka Tadka oraz wnuczka Olka, dzieci poruszają się po złożonym wodociągowym świecie, poznając skomplikowane procesy uzdatniania wody i oczyszczania ścieków. Przy dźwiękach muzyki i słowach piosenek, przedszkolaki przebrane za kropelki wody, jako rwąca rzeczka „przepływają” przez imitację plątaniny rur. Forma zabawy, wierszyki i piosenki, specjalnie zaprojektowana scenografia, pozwalają maluchom przyswoić sobie jak ważne dla ochrony środowiska jest racjonalne korzystanie z wody i dbałość o jej naturalne zasoby.
 
 
Drogie Dzieci, Drodzy Nauczyciele,
żegnamy się, ale tylko na czas wakacji! Już od września zapraszamy ponownie w progi  Centrum Edukacji Ekologicznej Wodociągów Krakowskich na Bielanach!
 
Życzymy udanych, radosnych wakacji, odkrywania ciekawych miejsc i dużo słońca! 

Dodano w dniu 23/06/2017