Nowy rok zajęć pełen nowości!

Właśnie rozpoczął się rok szkolny co oznacza, że również u nas już niebawem ruszają zajęcia edukacji ekologicznej! Już cieszymy się na spotkanie z Wami i kolejny rok wspaniałej zabawy! Co zrobić by się na nie dostać? Nic prostszego wystarczy być szybkim i zarezerwować termin na stronach dedykowanych naszym programom! Już w czwartek i piątek, 5 i 6 września uruchomimy elektroniczne zapisy! A w środę, 4 września zapisy na rejsy edukacyjne po Zbiorniku Dobczyckim.
 
Nasze zajęcia w ubiegłym roku ukończyło 6330 dzieci! Jaki będzie ten rok szkolny? Zdradzimy Wam – obfitujący w nowości! Przygotowaliśmy zupełnie niezwykłą ścieżkę po Zakładzie Uzdatniania Wody Rudawa. Zabierzemy Was w fascynującą podróż odkrywania procesów uzdatniania wody. Zaprosimy Was również na malownicze rejsy edukacyjne po Zbiorniku Dobczyckim!  Ale tak jak co roku czekają też na Was nasze nieco starsze programy. Zapraszamy do rezerwacji!  
 
Rejsy edukacyjne po Zbiorniku Dobczyckim

Rejsy po Zbiorniku Dobczyckim to wspólne przedsięwzięcie Wodociągów Miasta Krakowa i Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie, które zostało zrealizowane przy współpracy Gminy i Miasta Dobczyce.
Rejsy trwające około jednej godziny będą odbywały się w wybrane weekendy z wyłączeniem okresu jesienno-zimowego. Z pokładu statku o wymownym imieniu „Kraków", można podziwiać malowniczy krajobraz wokół Zbiornika Dobczyckiego i poznać wiele szczegółów i ciekawostek o zbiorniku, jego historii oraz ważnej funkcji jaką pełni, jako źródło wody dla Krakowa i Dobczyc. Rezerwacja na rejsy startuje 4 września o godzinie 8:00 przez stronę internetową https://wodociagi.krakow.pl/edukacja-ekologiczna/rejsy-edukacyjne-po-zbiorniku-dobczyckim.html.
 

Akademia Kropelki

Zajęcia „Akademia Kropelki to warsztaty, które uczą samodzielnego  myślenia, wyciągania wniosków i pozwalają dzieciom zmierzyć się z tematyką wody w przyrodzie i naszym codziennym życiu w sposób interesujący i niebanalny. Na zajęciach dzieci  zagrają w grę, rozwiążą zadania i wypełnią „model człowieka” wodą. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się dwa razy w tygodniu w czwartki i piątki. Rezerwacja startuje 5 września o godzinie 8:00 przez stronę internetową: https://akademiakropelki.krakow.pl/rezerwacja.html.

   
Wędrówki Kropelki

Dziadek Tadek i zwariowany wnuczek Olek to bohaterowie projektu edukacyjnego Wodociągów Miasta Krakowa, kierowanego do przedszkolaków. Jeżeli chcecie się z nimi spotkać i dowiedzieć się więcej o skomplikowanych wodociągowych procesach to rezerwujcie  „Wędrówki Kropelki” . Zajęcia są bezpłatne i odbywają się w trzy poniedziałki w miesiącu,  w dwóch grupach: godzina 9:00 i 10:30. Zapisy na zajęcia powadzone będą 5 września od godziny 8:00 przez stronę internetową: https://wedrowkikropelki.krakow.pl/rezerwacja.html.
  
 
Na tropie kranowianki 
 
To zupełna nowość w naszej ofercie!  Ścieżka edukacyjna na Zakładzie Uzdatniania Wody Rudawa to zajęcia dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych .
Autorski program poświęcony tematyce procesów oczyszczania wody ma charakter fascynującej detektywistycznej gry terenowej, z licznymi zagadkami, krzyżówkami i tajemnicami, które należy odkryć.  Jeśli drzemie w was detektywistyczna dusza to zapraszamy! 
Zajęcia są bezpłatne i odbywają się w wybrane czwartki miesiąca o godzinie 9:00. Zapisy na zajęcia powadzone będą od 5 września od godz. 8:00 przez stronę internetową https://prostozkranu.krakow.pl/sciezka-edukacyjna/rezerwacja.html.
 
 
Wyprawa Batyskafem. Misja Skratek.

„Pamiętaj bąbelku miejsce tych rzeczy nie jest w kibelku!” to hasło przewodnie objazdowego teatru lalkowego z przesłaniem ekologicznym. Spektakl „Wyprawa Batyskafem. Misja Skratek”,  może zawitać do każdego krakowskiego przedszkola. Czy poznacie smoka Skratka i nauczycie się  dbać o naszą planetę zależy od was! Zajęcia są bezpłatne. Rezerwujcie termin od 6 września od godziny 8:00 przez stronę internetową: https://tosiewsciekuniemiesci.krakow.pl/przedstawienie-edukacyjne/rezerwacja.html.
 
 
To się w ścieku nie mieści!
 
Pomysł na angażujące uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i liceum zajęcia. Warsztaty prowadzone są na terenie nowoczesnej, krakowskiej Oczyszczalni Ścieków Płaszów. Niekonwencjonalna formuła zakłada rywalizację w zespołach polegającą na zbieraniu punktów podczas spaceru po oczyszczalni. Ciekawe zadania, możliwość zobaczenie na własne oczy poszczególnych etapy oczyszczania ścieków to robi wrażenie! Wiedza zdobyta w taki sposób  jest łatwiej przyswajana i trwalsza. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się w we wtorki o godzinie 9:00. Zapisy na zajęcia powadzone będą 6 września od godziny 8:00 przez stronę internetową https://tosiewsciekuniemiesci.krakow.pl/sciezka-edukacyjna/rezerwacja.html.
 
 

Dodano w dniu 02/09/2019