ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY!

Już 29 września o godz. 7:00 ruszą zapisy na nasze zajęcia prowadzone na ścieżce edukacyjnej na terenie Zakładu Oczyszczania Ścieków Płaszów. Program kierowany jest do grup zorganizowanych, młodzieży szkolnej w wieku 12 – 16 lat. To kolejny projekt, po „Akademii Kropelki” i „Wędrówkach Kropelki”, który tworzy spójną edukacyjną ofertę Wodociągów Krakowskich.


„To się w ścieku nie mieści!”  to zajęcia bezpłatne, które będą się odbywać od października, raz w tygodniu w środy. 

Na oczyszczalni od czerwca trwały prace nad budową ścieżki edukacyjnej, opracowanej przez Wodociągi Krakowskie. Projekt uzyskał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

W ramach ścieżki w pobliżu kluczowych dla procesu oczyszczania urządzeń, umieszczono tablice edukacyjno-informacyjne, a na ścianie jednego z reaktorów biologicznych powstał kolorowy mural. Zainstalowano również stanowiska obserwacyjne, na których na uczestników edukacyjnego spaceru czekają ciekawe zadania, wymagające współpracy grupowej, spostrzegawczości i refleksu.

Podczas warsztatów młodzież nie tylko pozna skomplikowany proces oczyszczania ścieków. Program ma też szerszy wydźwięk – jednym z założeń jest uświadomienie uczestnikom, jak ogromny wpływ na środowisko naturalne ma każdy z nas! Do sieci kanalizacyjnej codziennie trafia niezliczona ilość odpadów, które absolutnie nie powinny się tam znaleźć. Stąd też nazwa projektu: „TO SIĘ W ŚCIEKU NIE MIEŚCI!”

Konsultacje z nauczycielami przeprowadzone podczas powstawania scenariusza zajęć pozwoliły na ujęcie w programie zagadnień z przedmiotów takich jak biologia czy chemia.

ZAPRASZAMY!

Dodano w dniu 26/09/2017